Pagina 1 van 1

algemeen onderhoud

Geplaatst: 04 apr 2006 20:14
door Fabian
Sinds juli 2005 rij ik met de speedster en zaterdag komt de eerste echte uitgave, dan worden de achterbanden vervangen. Tot op heden vallen de rijkosten dus erg mee. Toch verwacht ik binnenkort nog meer algemeen onderhoud dus vandaar de volgende vragen:
- Wanneer moet de speedster voor een onderhoudsbeurt en wat zijn ongeveer de kosten bij de tweede beurt?
- Hoe kan ik zien hoeveel er van mijn remblokken over is? (aangezien de banden er toch af zijn is het kijken ook makkelijker)
- zijn er verder nog normale kosten aan een speedster?

de meeste dingen staan vast in het onderhoudsboekje, maar dat is samen met de handleiding van de radio zoek of heeft zeist nooit bereikt.

Geplaatst: 04 apr 2006 20:23
door stevenflappy
De kosten zijn vrij laag, was voor mijn grote beurt altijd zo'n beetje 300 euro kwijt, bij Lotus minder maar dat komt ook omdat ik tussentijds veel vervangen heb. (remschijven, remblokken, banden)


Als je die eerst doet dan is de beurt altijd laag van prijs, maar gemiddeld ben je niet duur uit!

Geplaatst: 04 apr 2006 20:32
door stef666
Ik hoop Zaterdag vroeg bij Deep te zijn Fabian, Dan kunnen we naar de blokken/schijven kijken :idea:

Geplaatst: 04 apr 2006 20:41
door Fabian
Kijk dat is helemaal handig! Alvast bedankt :)

Geplaatst: 13 apr 2006 12:45
door Flaminiasupersport
Je remschijven kan je makkelijk nakijken door te voelen of er een randje aan zit. Zo ja kan je deze best vervangen want de nieuwe remblokken zullen niet goed tegen de schijven aansluiten als je remt. Vroeger werd deze rand wel eens met een schijf weggeslepen... (dit mag niet... maar het spaart wel wat uit :wink: )

Remblokken zijn OK zolang je niets "hoort"... of het remoliepeil op niveau staat.

Geplaatst: 13 apr 2006 18:17
door Fabian
De blokken waren nog oke en de achterbanden inmiddels ook. Morgen moet ik een veertje halen voor het koppelingspendaal. Dan zal ik gelijk eens vragen wat een onderhoudbeurt voor de Speedster kost.