Pagina 1 van 11

Herstel Rikster...

Geplaatst: 20 nov 2008 8:05
door Rikster
Afgelopen zaterdag eindelijk het bericht van de verzekering dat het volledige schadebedrag zoals door van der Kooi berekent zal worden uitbetaald :!: Helaas zat ik de afgelopen dagen in Frankrijk en heb dus nog niet alles van mijn wensenlijst kunnen doorspreken, maar naast het herstel zullen in elk geval de volgende zaken worden aangepakt;

- Pro Alloy chargecooler plaatsen
- Toe-links vervangen door sterkere
- Opschonen van de motorruimte (is nu nogal een puinhoop met verschillende slangen en klemmen)

8)

Geplaatst: 20 nov 2008 8:54
door allen
Duurt eigenlijk toch altijd veel te lang voordat de verzekering eruit is, maar succes met de wederopbouw nu!

Geplaatst: 20 nov 2008 9:54
door Rikster
Een idee dat ik mijn hoofd heb en nee, niet het wit spuiten, maar de kieuwen... dan natuurlijk wel functioneel gemaakt :!:

Geplaatst: 20 nov 2008 10:07
door Smiley
"Die Kiemen werden in die Frontclam eingeklebt, dazu muss zunächst eine Öffnung in die Clam geschnitten werden. Die Kiemen werden dann von hinten eingeklebt."

Het betere knip en plakwerk om die er netjes zonder naden onderlangs in te krijgen, en te zorgen dat het lakwerk er later op die naden niet gaat scheuren.

Als je toch gaat blingen, is een setje lambo deuren erop ook niet verkeerd :wink:

Absurd grote foto link van lambo deuren;
http://koppold.net/Speedster/Bild%2003.jpg

Geplaatst: 20 nov 2008 10:10
door allen
Rik, op de Sagaris zijn ze uiteindelijk dicht gemaakt om de voorruitkosten binnen de perken te houden. :wink:

Geplaatst: 20 nov 2008 10:47
door stevenflappy
Kwestie van fijn gaas er voor spannen of niet?

Geplaatst: 20 nov 2008 11:13
door allen
Zou best eens de oplossing kunnen zijn, maar waarom hebben ze dat bij tvr dan niet gedaan? De huidige oplossing van hun vind ik eerlijk gezegd bagger. Had het spatbord dan gewoon glad gemaakt. Totaalplaatje blijft overigens begeerlijk.

Geplaatst: 20 nov 2008 13:22
door Rikster
Gaas is inderdaad een optie, op het duitse forum ook terug te vinden... Wil zeker geen bling, het moet absoluut functoneel zijn!

Geplaatst: 20 nov 2008 13:34
door Gerard
Wil zeker geen bling, het moet absoluut functoneel zijn!
Godzijdank! :wink:

Succes met de opbouw maar weer.

Geplaatst: 20 nov 2008 14:40
door allen
Even een serieuze vraag tussendoor. Wat moet het funcionele hiervan eigenlijk zijn? Is dit dan ook überhaupt getest? Kan me namelijk niet voorstellen dat ze voor een relatief kleine markt even een windtunneltje huren.

Geplaatst: 20 nov 2008 14:44
door paul
Het idee erachter is dat de voorremmen beter gekoeld worden,
wel in combinatie natuurlijk met de openingen in de frontspoiler,
waar nu de mistlampen zitten.

Of het ook werkelijk werkt weet ik niet. Ziet er wel leuk uit in
ieder geval.

Paul.

Geplaatst: 20 nov 2008 14:56
door Rikster
Inderdaad moet het voor extra koeling zorgen (zeker samen met het weglaten van de mistlampen... ook nutteloos gewicht trouwens :wink:), maar in de DTM bijvoorbeeld worden zulke kieuwen tevens gebruikt om de overdruk uit de wielkasten te halen en dus meer downforce te houden. Inderdaad zijn hier geen windtunneltests voor uitgevoerd met een Speedster en misschien is het voor de Speedster wel te veel op de vooras :?:

p.s. Met welke diffusor zijn er windtunneltests uitgevoerd voor de Speedster?

Geplaatst: 20 nov 2008 15:06
door allen
Rik, ik denk met geen enkele en of het eerlijk gezegd nut heeft? Zonder de mijne los te schroeven om te testen denk ik nul komma nul. Volgens mij is iedere diffusor niets anders dan een stukje huisvlijt. Wil ik er wel bij vermelden dat op mijn wagen niet alleen dingen hoeven te zitten die daadwerkelijk functioneel moeten zijn. :wink:

Kan iemand overigens die absurd grote foto wat verkleinen zodat ik niet van links naar rechts hoef te scrollen bij het lezen van de tekst? :shock:

Geplaatst: 20 nov 2008 17:09
door Arno
allen schreef:Even een serieuze vraag tussendoor. Wat moet het funcionele hiervan eigenlijk zijn?
Dit soor t 'kieuwen' werkt alleen als er ook een gat in het binnen-spatscherm wordt gemaakt, zodat er een open verbinding ontstaat tussen de wielkast en de buitenlucht aan de bovenkant.

De reden van deze dingen is dat bij iedere auto zich een hogedruk gebied met lucht vormt in en rond de wielkast die lift veroorzaakt aan de voorkant en de stroming langs de auto verstoort.

De opening aan de bovenkant vormt een ontsnappings-gat voor deze hoge(re) druk luchtmassa die dan over de auto heen kan wegstromen.

Uiteindelijk resultaat is dat de auto er stabieler van wordt en de lift aan de voorkant vermindert.

Nadeel is dus idd. dat je bij rotzooi of water op de weg dit door de openingen ook heen gegooid krijgt en op je raam.

De kieuwen zonder een opening in het binnenspatbord is nutteloos en alleen 'voor de sier'.

Bye, Arno.

Geplaatst: 20 nov 2008 19:04
door Rikster
Mocht ik ze laten plaatsen zal er ook een verbinding gemaakt worden naar de wielkast, enkel voor de sier zal ik het niet doen.
Vraag me echter wel af hoeveel extra weerstand ze leveren, downforce gaat tenslotte altijd gepaard met drag...:?: