Pagina 1 van 2
radiator vervangen of niet (vakantie plannen)
Geplaatst: 22 mar 2009 16:47
door vx0877
hallo!
ik weet dat dit niet het eerste radiator topic is, maar had graag jullie mening
mijn speedster wordt dagelijks gebruikt, heeft net geen 90.000km, per jaar jaar rij ik een kleine 20k.
nu zou ik graag deze zomer ofwel naar Zuid-Frankrijk of Spanje gaan met de wagen, maar ik zit een stukje verveeld met de radiator, neem ik het risico of niet... (wagen is 100% origineel, inclusief radiator die net geen 7 jaar oud is)
ik heb de wagen vanaf 58k km, heeft mij dus al 30k plezier gegeven zonder één probleem (uitgez. pijnlijk scheenbeen van veertje koppeling en paar andere kleine zaken

)
nu wou ik jullie mening vragen, indien jullie in mijn situatie waren, nemen jullie de radiator onder handen of niet?
indien ik de radiator vernieuw plaats ik gelijk ook een tweede ventilator.
als ik op reis vertrek maak ik mij wel tijdelijk lid van touring.
alvast bedankt voor de input!
groetjes
sammy
Geplaatst: 22 mar 2009 17:01
door Herman
Deleted
Geplaatst: 22 mar 2009 17:18
door vx0877
bedankt voor de reactie!
wat mij wat afhoud is de kostprijs, als ik het laat doen komt dit toch op een 700 à 800 euro... evenveel als het reisje zeg maar.
en natuurlijk ook het idee dat je iets vervangt & kost maakt voor iets dat misschien nooit nodig is... zo'n beetje gevoel van nutteloos geld (ja, ja ik weet het tot ie erdoor gaat natuurlijk)
de reden waarom ik er nu pas aan denk, het is mijn daily, maar rijd altijd rond de kerk, zelden +50km van huis en dan is thuiskomen geen probleem natuurlijk, zelfs zonder radiator.
heb er ook aangedacht het zelf te doen, dan kom ik er een stuk goedkoper vanaf, maar heb niet zoveel ervaring in dergelijke grotere ingrepen, zou dit dan ook lieft doen samen met iemand die al eens de neus erafgenomen heeft enz. en dan kan alles wel voor een 400 eurie
2de radiator, naast de originele plaatsen, als de originele eraan gaat hoeft de neus er niet af en wissel ik de draden, 2de reden eventueel aansluiten met schakelaar vb in het Zuiden in file staan ofzo, ik dacht dat je zo wat stress uit het systeem kan halen.
Geplaatst: 22 mar 2009 17:27
door stevenflappy
Mijne is ook nog orgineel, nu 170.000 km gelopen. Hoeft dus niet kapot te gaan, kan nog makkelijk een lange tijd heel blijven
Geplaatst: 22 mar 2009 17:31
door vx0877
weet niet of dit ook invloed heeft, maar ik rij zelden naar de begrenzer toe. rij altijd sportief, maar meestal tot max 4500-5000rpm, af en es hoger bij sprintje. wagen ziet ook geen circuit asfalt van dichtbij.
in dagelijks gebruik sta ik ook zelden es in file of wat aanschuiven (leve shiftwerk, droom voor autorijder!)
als backup neem ik zowiezo touring-verzekering, mocht ik pech hebben dat de kosten om terug te raken minimaal zijn.
Geplaatst: 22 mar 2009 17:55
door Maik
Tsja, wat is wijsheid... ikzelf heb hem dus wel vervangen, dus je weet wat ik zou doen
Er zijn inderdaad ook zat radiators die het veel langer volhouden. Als ik jouw verhaal hoor dan zou je de gok kunnen wagen... De kans zal kleiner dan 1 op 100 zijn ofzo denk ik dat hij precies in je vakantie zal gaan.
Maar maak vooral zelf de beslissing! Ik wil niet verantwoordelijk zijn voor een vakantie die in het koelwater is gevallen....
ps: rijstijl heeft er niets mee te maken. De hoogste temperaturen (en dus drukken) zal je radiator namelijk zien tijdens een file

Geplaatst: 22 mar 2009 18:01
door allen
Weet iemand nog het verschil tussen een radiator en een radiateur?
Overigens heb ik gewoon een radiateur met platic kappen. Niet slim? Geen idee. Vervangen komt nog wel een keer als ik de neus eraf moet hebben.
Geplaatst: 22 mar 2009 21:11
door Dominique
allen schreef:Weet iemand nog het verschil tussen een radiator en een radiateur?
http://www.radiateur.nl
Reden dat ik hem heb preventief heb vervangen is dat ik goedkoop aan de radiateur kon komen, en bij Maik op de brug kon. Anders zou ik het ook wel geloven.
Zeker als je hem alleen als vervoermiddel hebt, maw, je vakantie niet uit trackdays bestaat.
Geplaatst: 23 mar 2009 8:04
door Co'tje
allen schreef:Weet iemand nog het verschil tussen een radiator en een radiateur?
Overigens heb ik gewoon een radiateur met platic kappen. Niet slim? Geen idee. Vervangen komt nog wel een keer als ik de neus eraf moet hebben.
ha ha ha ha .......
Geplaatst: 23 mar 2009 8:07
door Maik
Ach, ik vind dat zo'n raar woord, natuurkundig gezien doen ze alle 2 precies hetzelfde dus ik vind dat je daarvoor dan hetzelfde woord mag gebruiken dus dan dus maar enzo

Geplaatst: 23 mar 2009 9:20
door allen
[wijsneus]Er zit een verschil in het gebruiksdoel van een radiateur en een radiator. Hoop niet dat ik je dat nog moet uitleggen...[/wijsneus]

Geplaatst: 20 aug 2009 6:30
door Co'tje
Opeens zakte het koelvloeistof met een heel rap tempo, met een brandend waarschuwingslampje als gevolg..... Shit, koppakking?
Na hervullen en een stukje rijden "stroomde" de koelvloeistof aan de voorkant van mijn auto naar buiten. Radiateur........ Voorclam eraf gehaald, en het bleek het onluchtingsdopje te zijn
Toch in Amsterdam maar een nieuwe radiateur laten maken bij autotemp, van messing ipv alu. Iets zwaarder, maar betere koeleigenschappen en onverwoestbaar. 200 euro lichter en een radiateur rijker. Hoop vrijdag weer te rijden.
Geplaatst: 20 aug 2009 12:16
door paul
Hallo Co'tje
2 weken terug is mijn radiateur er ook "uitgeklapt"
(niet op de slangaansluitingen, maar gewoon bovenop
kapotgescheurd), terwijl ik in de file stond naar m 'n werk.
Heeft de hele dag geduurd voordat ik ben weggesleept (was
daar een zwaar ongeluk gebeurd en alles stond urenlang vast

)
Moet nu ook een nieuwe radiateur gaan plaatsen

Ik dacht eerst
aan een full alu van Elise-shop maar die varieren van 230-350 ex BTW.
Is messing inderdaad veel duurzamer dan Alu? Prijs klinkt in ieder
wel aantrekkelijk dan.
Heb jij dat via je werk besteld of zo, of kan iederen daar terecht?
Groeten,
Paul
Geplaatst: 20 aug 2009 13:37
door Dennizz
2 weken terug eruit geklapt en de auto staat er nog steeds zo bij

?
(in mijn geval zal de radiateur de volgende dag al besteld zijn... Wel lekker relaxd dat de auto niet perse hoeft te rijden overigens

)
Geplaatst: 20 aug 2009 14:15
door paul
2 weken terug eruit geklapt en de auto staat er nog steeds zo bij ?
Klopt ja, Ik heb dit jaar door bepaalde omstandigheden helemaal niet
met de Speedster gereden. Ik moest die ochtend voor de APK, had al weinig
geluk want kreeg een steekproef, dus duurde nog eens anderhalf uur
langer, daardoor kwam ik in die file op de A15 terecht en toen ik er net
instond, een grote witte stoonwolk uit de voorkant. Kon nog net de
parkeerplaats bij een benzinestation bereiken, waar ik de ANWB gewaar-
schuwd heb. Doordat de volledige weg was afgesloten kwamen ze me pas
eind van de middag weghalen
Heb de komende maand nog geen tijd om dat ding om te wisselen, dus
nog geen haast om een nieuwe te kopen

.
Groeten,
Paul.