Pagina 1 van 2

Hendrik-Jan van Elise naar MX5

Geplaatst: 15 dec 2009 8:26
door Richard
Hendrik-Jan,

zie ik een paar dagen geleden op de site van cabrioland een gele 111 Elise!
zie ik vandaag jouw foto veranderd van Elise naar MX5!

Hoe dat zo?

Richard

Geplaatst: 15 dec 2009 16:12
door Hendrik-Jan
Goed gezien Richard.
Na 3 jaar Speedster en ruim 2 jaar Elise had ik dat Spartaanse wel gehad. Ik heb trouwens van beide auto's geen seconde spijt gehad en heb genoten van iedere km.
Ik ben voor iets meer comfort gegaan. In het verleden heb ik 6 jaar een MX-5 van het 1e model gehad (oude liefde roest niet).
Het is een 2.0 Sportive met 160pk (bij 1.070kg). Mocht het tegenvallen dan kan er een kompressor op en dan heeft ie 220pk.
En inderdaad met stoelverwarming, leder, climate control en alle electronische hulpmiddelen die er zijn (waarvan sommige uit te schakelen zijn :wink: )
De bedoeling is om er meer mee te gaan rijden (ook af en toe naar klanten). En ik moet zeggen dat ook bij deze koude temperaturen het heerlijk open rijden is. Zondag een uurtje met Allen gereden met dakje open (natuurlijk).

Geplaatst: 15 dec 2009 16:20
door Gerard
Niets mis met zo'n MX-5. :thumbup:
Zo te zien met stoffen kap?

Geplaatst: 15 dec 2009 16:25
door allen
Stoffen kap idd en dat ging er heel wat sneller op dan het dakje op m'n sigaar. :bag:

Auto stuurt heerlijk, alleen die stoelverwarming heb ik uitgezet. Bikkels hebben dat niet nodig. 8)

Geplaatst: 15 dec 2009 16:44
door Hendrik-Jan
Gerard schreef:Niets mis met zo'n MX-5. :thumbup:
Zo te zien met stoffen kap?
Ja, zo'n RoadsterCoupe (met klapdak) vind ik er niet uitzien. :?
Wel lekker onderstel; Bilstein i.c.m. kortere Eibach veren. 8)

Geplaatst: 16 dec 2009 7:56
door michel
Gefeliciteerd, vriend van mij heeft er ook een als daily, stuurt niet slecht, alleen de 160pk houd niet echt over. Zit standaard ook een sper onder, de auto schreeuwt om meer vermogen.

Michel

Geplaatst: 16 dec 2009 9:49
door Hendrik-Jan
michel schreef:Gefeliciteerd, vriend van mij heeft er ook een als daily, stuurt niet slecht, alleen de 160pk houd niet echt over. Zit standaard ook een sper onder, de auto schreeuwt om meer vermogen.

Michel
Koppel van de motor is goed (en de Sportive heeft een 6-bak). Er rijden er behoorlijk wat rond (in D en in de USA) met kompressor. Je hebt 2 verschillende. Ik moet mij daar nog in verdiepen.

Geplaatst: 16 dec 2009 14:55
door Ruben
Leuk. Zat gisteren toevallig in eentje en zitpositie is ook erg fijn. Dus nooit meer terug naar lightweight?

Geplaatst: 16 dec 2009 15:21
door Hendrik-Jan
Ruben schreef:Leuk. Zat gisteren toevallig in eentje en zitpositie is ook erg fijn. Dus nooit meer terug naar lightweight?
Nou 1.070kg is toch niet zo veel zwaarder dan een 111R :wink:
Een Elise S2 blijft ook op het lijstje staan. En ik ben nog hartstikke jong dus wie weet wat voor een auto's er nog komen... Maar eh, komende jaren de MX-5!

Geplaatst: 17 dec 2009 10:16
door michel
Hendrik-Jan schreef:
Ruben schreef:Leuk. Zat gisteren toevallig in eentje en zitpositie is ook erg fijn. Dus nooit meer terug naar lightweight?
Nou 1.070kg is toch niet zo veel zwaarder dan een 111R :wink:
Een Elise S2 blijft ook op het lijstje staan. En ik ben nog hartstikke jong dus wie weet wat voor een auto's er nog komen... Maar eh, komende jaren de MX-5!
111R is rond de 850kg dus dat scheelt nogal, zeker als je de mindere PK's er nog in mee neemt. Maar voor een moderne roadster zeker een net gewicht.

Michel

Geplaatst: 17 dec 2009 11:13
door allen
Ik ga HJ vooral adviseren om geen compressor te nemen. 8)

Geplaatst: 17 dec 2009 13:17
door Hendrik-Jan
allen schreef:Ik ga HJ vooral adviseren om geen compressor te nemen. 8)
Hoezo niet? Ik dacht ik stop er zo'n kompressor in en laat Allen nog een keertje rijden.

Geplaatst: 17 dec 2009 13:43
door allen
Omdat ik nu net een snellere auto heb gekocht en ik straks weer de traagste ben. Daarom. Met name de vermogenswinst van Maik irriteert me mateloos... :oops:

Geplaatst: 17 dec 2009 14:54
door Hendrik-Jan
allen schreef:Omdat ik nu net een snellere auto heb gekocht en ik straks weer de traagste ben. Daarom. Met name de vermogenswinst van Maik irriteert me mateloos... :oops:
Bij mij is het meer Maik dan zijn vermogenswinst :wink:

Geplaatst: 17 dec 2009 15:09
door michel
allen schreef:Omdat ik nu net een snellere auto heb gekocht en ik straks weer de traagste ben. Daarom. Met name de vermogenswinst van Maik irriteert me mateloos... :oops:
Tsssssss ben je aan het ontdooien Allen, snel weer naar buiten dan. Of stond je geld bij Icesave of DSB en had je een vermogensdaling :lol:

Michel