EDS chip

Alles over turbos, luchtfilters e.d.
Gebruikersavatar
Rikster
Mega lid
Berichten: 812
Lid geworden op: 16 apr 2005 18:05
Locatie: NL

Bericht door Rikster »

Heb het bij Vmax vandaag nagevraagd en Markus wil wel de originele mappingfile meegeven, maar zeker niet de aangepaste... :|
Gebruikersavatar
Speerke
Actief lid
Berichten: 200
Lid geworden op: 27 okt 2006 18:23
Locatie: Deurne (Nederland)

Bericht door Speerke »

Ook de originele files zijn welkom, door het onderling vergelijken van de originele files van verschillende Speedsters kun je ook al flink wat wijzer worden.

P.S. Voor de duidelijkheid, het gaat om de 2.2, dus de turbo rijders zullen er geen profijt van hebben, de turbo's hebben een kompleet ander motor management systeem.
Less Is More
Gebruikersavatar
markv
Beheerder
Berichten: 1541
Lid geworden op: 28 nov 2004 19:31
Locatie: Waddinxveen
Contacteer:

Bericht door markv »

Maar ook al heb je de bestanden, dan lijkt het me een waanzinnig karwei te achterhalen wat nu precies wat is in zo'n map. Je praat over 512KB aan data met daarin voor zover ik weet zowel de programmatuur als de maps van de ECU. En om de betekenis van een map te achterhalen, zul je toch al snel de programmatuur moeten disassembleren om er achter te komen wat wat is..

Mark
C30-94@0.55bar
Gebruikersavatar
Arno
Mega lid in de orde van Zilveren nietje
Berichten: 1522
Lid geworden op: 03 dec 2004 7:45
Locatie: Woubrugge
Contacteer:

Bericht door Arno »

En dan moet je nog hopen dat de datafile niet versleuteld zijn, want in dat geval zijn de verschillen die je vindt ook nog eens vrij niets-zeggend..

Bye, Arno.
No-one can hear you scream at 8600 RPM..
Gebruikersavatar
Speerke
Actief lid
Berichten: 200
Lid geworden op: 27 okt 2006 18:23
Locatie: Deurne (Nederland)

Bericht door Speerke »

Als het gemakkelijk was dan waren er wel meer bedrijven die deze ECU’s konden programmeren, maar dat maakt het nu net een uitdaging.

Het vinden van de mappings is niet zo’n probleem en aangezien er waarschijnlijk een Motorola MPC5xx microcontroller inzit, zal disasembleren geen probleem zijn, de meeste controllers van de MPC5xx serie gebruiken namelijk geen code compressie. Bovendien is de assembly van deze RISC processoren is niet zo moeilijk te lezen.

Dus als iemand een mapping file heeft zou ik deze graag willen bekijken. Ook een (kappote) ECU zou welkom zijn om open te slopen en te kijken wat er precies voor hardware inzit.
Less Is More
Gebruikersavatar
Maik
Groot Speedster Commandeur
Berichten: 6850
Lid geworden op: 03 dec 2004 18:03
Locatie: Zuid-Holland

Bericht door Maik »

Speerke lijkt wel een beetje verstand van computers te hebben geloof ik, of is het Russisch wat je net allemaal schreef? :shock:
Zou fantastisch zijn als iemand van de club straks DE specialist van de 2.2 ecotec ECU was en dat we allemaal bij hem een mooi "chipje op maat" konden regelen :)
Mark heeft als het goed is nog wel een ECU'tje liggen, maar Piet moet denk ik even eerst toestemming geven :wink:
Afbeelding
Gebruikersavatar
Piet
Giga lid Carbon
Berichten: 3471
Lid geworden op: 28 nov 2004 13:15
Locatie: Center of the universe

Bericht door Piet »

We waren bij HITec en die wist te vertellen dat er 3 software versies in omloop zijn. Ook kan hij het toerental verhogen. Het toerental wordt dan bij elke versnelling met b.v. 300 tpm verhoogd.

Mark heeft al mij toestemming. :wink:
Gebruikersavatar
janr7imi
Nieuw lid
Berichten: 9
Lid geworden op: 06 jul 2008 19:07
Locatie: LUNTEREN

Bericht door janr7imi »

en is er al iemand in de club die de ecu kan remappen ?
:?: :P :idea:
Gebruikersavatar
speedster
Mega lid in de orde van Zilveren nietje
Berichten: 1372
Lid geworden op: 03 dec 2004 18:10

Bericht door speedster »

janr7imi schreef:en is er al iemand in de club die de ecu kan remappen ?
:?: :P :idea:

:oops: :oops: Misschien wel. :oops: :oops:
Gebruikersavatar
janr7imi
Nieuw lid
Berichten: 9
Lid geworden op: 06 jul 2008 19:07
Locatie: LUNTEREN

Bericht door janr7imi »

vertel vertel ik kan niet wachten :D 8) :evil:
hoeveel gaat dat schelen
en ik ben ook benieuwd of het ook gaat lukken met de gasklep reactie wat sneller te krijgen.
ik heb een automaat en dat reageerd al wat later/minder snel dus een opgevoerde gasklep zou wel leuk zijn
ik wacht af. :D
Plaats reactie