Brandblusser

Algemene zaken omtrent onze auto.
schummy81
Nieuw lid
Berichten: 21
Lid geworden op: 18 mei 2008 19:59

Bericht door schummy81 »

Spiky schreef:Zo'n schuimblusser lijkt mij qua formaat nogal in de weg te liggen.
Kun je beter de brandblusser van Sparco hebben.
Lengte van 27 cm en diameter van 3 cm.

Afbeelding

Spiky :alone:
is dat dan ook wettelijk toegestaan?
Afbeelding
YvoTuk
Mega lid
Berichten: 733
Lid geworden op: 09 jul 2005 7:19
Contacteer:

Bericht door YvoTuk »

Ja en nee :)

De Sparco blusser is gebaseerd op een heel ander principe dan een schuim of poederblusser. Je moet dat ding als een soort lucifer aansteken, waarna er zich een chemisch proces voltrekt.

Dat proces produceert een soort gas wat ervoor zorgt dat de zuurstof op de plaatsen waar het gas komt onttrokken wordt.

Die dingen werken absoluut perfekt en zijn niet vergelijkbaar met een flamebeater blussertje of zo, een flamebeater is aardig als persoonlijke bescherming of om een dynamo brandje o.i.d. snel te blussen. De FireEater 'loopt' plm. 40-50 seconden en kan op die manier aan aanvangende brand in de motorruimte blussen.

We hebben dat al eens gezien op Abbeville, werkte prima :)
Afbeelding
YvoTuk
Mega lid
Berichten: 733
Lid geworden op: 09 jul 2005 7:19
Contacteer:

Bericht door YvoTuk »

...en dan vergeet ik nog een antwoord te geven op de vraag :lol:

Legaliteit.. ja en nee dus. De blussers hebben officieel een klassificatie, dus op het eerste gezicht is hij officieel goedgekeurd.

Er is echter een addertje onder het gras, in het besluit kleine blusmiddelen (handblussers) is beschreven dat een blusser gestopt moet kunnen worden en dat kan dus niet. De eerder beschreven chemische reaktie kán nl helemaal niet gestopt worden.

Vervelend, want juist deze passage is verschillend per land (lang leve de EU). In de UK is het geen officieel blusmiddel, in Nederland ook niet, maar voor gebruik in de auto is het weer geen probleem.

Maar.. omdat de regelgeving per land verschillend is kán de overheid van een land niet eisen dat een apparaat zoals een blusser moet voldoen aan lokale eisen. Dus, als je al aangehouden zou worden om te controleren of je een blusser hebt zal men alles wat op een blusser lijkt moeten accepteren.

Overigens, in Italie rijden motoragenten met deze blusser in de koffer. Leuk toch.. in Italie maakt de overheid gebruikt van het produkt en in Engeland accepteren ze hem in het geheel niet als blusmiddel :)
Afbeelding
Gebruikersavatar
Co'tje
Mega lid in de orde van Zilveren nietje
Berichten: 1477
Lid geworden op: 12 mar 2008 17:15

Bericht door Co'tje »

Spiky schreef:Kun je beter de brandblusser van Sparco hebben.
Lengte van 27 cm en diameter van 3 cm.

Afbeelding
Net een besteld. Lekker klein, licht en werkt lang.
Nu alleen zorgen dat hij niet door de hele auto heen vliegt tijdens het rijden.
Plaats reactie