Pagina 1 van 2

Brandblushouder

Geplaatst: 13 mar 2006 10:47
door TorBeest
Hoi,

ik ben van plan mijn brandblus apparaat te monteren voor de passagiers zetel, dus op dat aluminium stuk met de "rimpels" in.

Op deze foto te zien maar ik denk dat iedereen wel weet hoe een Speedster vanbinnen eruit ziet 8)

http://www.autoreview.ru/new_site/year2 ... /op-08.jpg

Aangezien de zetel langs die kant toch vast staat, en de passagier met zijn benen erover zou zitten, denk ik niet dat het zou storen.

En persoonlijk vind ik het zelfs tof uitzien 8)

Weet er iemand als daaronder kabels lopen of zo? Want ik zou 2 kleine gaatjes moeten boren om de houder te bevestigen, zo halfweg het aluminium.

Of weet er iemand nog een betere plek om dit te monteren? (eventueel met foto)

Volgens de (Belgische) wet moet je dit zelfs heel snel bij de hand kunnen hebben, in de koffer is bijvoorbeeld te ver 8)

Geplaatst: 13 mar 2006 12:41
door Dominique
Torbeest,

Bij mij is er een geplaatst op die positie. Echter door de vorige eigenaar, dus ik weet niet wat voor tegenslagen hij hiervoor heeft moeten trotseren.

Geen van mijn medepassagiers heeft ooit geklaagd over dat ding dan wel de positie ervan. Ik vind het idd helemaal niet misstaan, en het idee dat je alleen maar kan toekijken wanneer je auto in de brand gaat . . . . :shock: brrrrr.

Als je wilt kan ik vanavond wel een paar foto's posten.

Geplaatst: 13 mar 2006 16:04
door PEAS
Weer 1 tot 2 kg gewicht meezeulen in de auto!!!!!!!! :evil:

groet peter.

Geplaatst: 13 mar 2006 16:14
door Maik
met een 2kg poederblussertje kom je niet ver, doe dan helemaal geen blusser in de auto. Met vanaf 5kg kan je wel wat. Inderdaad, NOG MEER GEWICHT!!! :lol:

Geplaatst: 13 mar 2006 17:10
door Richard
Ik heb daar ook een Brandblussertje geplaatst, gewoon omdat het leuk staat en ja ik heb er 2 hele kleine gaatjes voor geboord.
Er lopen geen kabels enz.

Zie foto.

Geplaatst: 13 mar 2006 20:54
door Arno
Dat is de enige, goedgekeurde plaats voor een brandblusser in een Speedster of Elise.

Balk is hol en er lopen geen draden doorheen, dus geen problemen.

Probeer alleen een klein stukje uit de naad tussen de twee balken waaruit hij is opgebouwd te blijven, anders kan het vastzetten wel eens lastig worden.

Officieel worden hiervoor zogenaamde 'rivnuts' gebruikt.

Het idee van rivnuts is als popnagels, dus een gat boren en een patroon er in knijpen, maar in plaats van een pennetje wat je afbreekt wordt hij er met een speciale tang in geplaatst. Als deze tang wordt verwijderd hou je een insert met een schroefdraad over die vast zit in de balk. Meestal een M6 of M8 insert.

Daarmee kan je dan de beugel van de blusser veilig vastzetten. Vooral bij de grotere jongens (2.4L en groter) wordt de stevige montage wel belangrijk, want het grotere gewicht gaat bij een evt. ongeluk natuurlijk flink aan de montagepunten 'hangen' en als die los komen... (stuiterende brandblussers in interieur is iets wat je bij een ongeluk liever niet hebt..)

Bye, Arno.

Geplaatst: 13 mar 2006 21:08
door stef666
Waarbij wel aangemerkt moet worden dat zo'n "rivenut" ook wel blindklinkmoer genaamd. Door trillen makkelijk los kan gaan zitten, Hij zal niet uit het gat komen. Maar waarschijnlijk wel een hinderlijke resonantie veroorzaken :idea:

Geplaatst: 14 mar 2006 7:58
door Dominique
Zoals beloofd...
Ik weet niet of ik helemaal gelukkig ben met de bevestigingsbeugel ivm. crashproof. Tot ik iets beter vind blijft deze er toch in.

Voor de gram-paranoide-freaks, de blusser weegt 1286 gram, excl. beugel en bevestigingsschroeven... :wink:

Geplaatst: 14 mar 2006 8:21
door Maik
Is dat de brandblusser die kort geleden bij de Lidl te koop was? :wink:

Ik denk dat zelftappende schroeven ook voldoende moeten zijn voor een veilige montage van een blusser. Je moet alleen een stevige maat nemen en als het kan met 4 stuks vastzetten.

Die blindklinkmoeren heeft Lotus dus ook gebruikt in de deuren om daar de panelen met bouten vast te zetten. Alleen was er 1 dolgedraaid in de deur, dus niet het schroefdraad, maar de hele moer draaide mee met de bout :evil: . Ik ben niet zo kapot van die dingen...

Geplaatst: 14 mar 2006 8:29
door TorBeest
thx voor de foto's & comments

Mijn houder & blusser is net dezelfde als die van Dominique, dus het monteren zal wel geen probleem zijn,


groetjes,
TorBeest

Geplaatst: 14 mar 2006 10:16
door Dominique
Maik schreef:Is dat de brandblusser die kort geleden bij de Lidl te koop was? :wink:
Ja, 'my first' brandblusser... :wink:

Bij de 5kg blusser die je hierboven voorsteld, kan een bijrijder haar/zijn benen niet kwijt tussen dash en blusser. :lol:

Geplaatst: 14 mar 2006 11:55
door YvoTuk
ik heb ooit het advies gekregen om in geval van brand weg te lopen van de auto, zo'n vijf tot tien minuten te wachten en dan de brandweer te bellen.

Een gebluste auto is het laatste wat je iemand aan wil doen. De chemicaliƫn in die blussers vreten dwars door het aluminium.

Er is echter wel een ander systeem. Ik heb dat een keer bij iemand gezien die heel enthousiast was. Iets met patronen die op meerdere plaatsen in het motor compartiment geplaatst werden en waren in staat om kortstondig alle zuurstof te verdrijven. Op mijn vraag of dat wel kon bij een Elise (de motorkap is toch wel erg... open vertelde hij dat dit geen probleem zou zijn als er een extra 'patroon' gemonteerd werd.

Ik heb geen idee waar het vandaan kwam, maar meest belangrijke was dat het een blussysteem was wat geen schade aan zou richten..

Geplaatst: 14 mar 2006 11:57
door stef666
Dat zou dan "Halon" moeten zijn neem ik aan? Die zijn al een poosje verboden :idea:

Geplaatst: 14 mar 2006 11:58
door Hendrik-Jan
Gewoon water?

Geplaatst: 14 mar 2006 12:04
door Maik
CO2 is dat. Dat verdrijft de zuurstof en is niet schadelijk (als in giftig).
Wordt ook vaak gebruikt in afgesloten ruimtes waar delicate apparatuur staat, bv server/computerruimtes.