Pagina 1 van 2

Radio en speakers !

Geplaatst: 14 dec 2006 14:38
door Robin
Ik heb mij dus in de week de dashboardstrip met radiouitsparing bij opel gehaald, wat overigens veel geld kost dat stuk plastiek :x. Ik ga er van uit dat alle mogelijk radio-units wel passen in de speedster en misschien zijn jullie wel tevreden van jullie huidige radio dus misschien wat tips...alvast geen VDO als ik mij de eerdere berichten herinner. Omdat de originele blaupunkt speakers de meeste ook tegenvallen was ik aan het denken om er andere in te bouwen, heeft iemand een idee wat de max diameter van de inbouwboxen mag zijn ?

ps: Ik miste eigenlijk geen radio maar ja de kabels liggen er, de boxen staan standaard al achter de stoelen en je hebt een antenne op je wagen staan dus dacht ik waarom ook geen radio :jump:

Geplaatst: 14 dec 2006 15:25
door Piet
http://www.speedsterclub.nl/phpBB2/view ... t=diameter

Klankkast is niet best, dus wat je ook kiest geluid kan altijd beter.

Geplaatst: 14 dec 2006 15:55
door Gerard
Alles went ik heb er mee leren leven. En als je een beetje gas geeft hoor je het verschil tussen goed en minder goed geluid toch niet meer in de Speedster. :lol:

Geplaatst: 14 dec 2006 16:21
door koenvw
Ik heb een prachtige radio in de Speedster, maar zet hem steeds uit.

Geniet liever van de sound van de motor. En nu binnenkort met de nieuwe uitlaat (Milltek) zal het nog aangenamer worden!!

Geplaatst: 12 apr 2007 18:43
door jefke.m
koenvw schreef:Ik heb een prachtige radio in de Speedster, maar zet hem steeds uit.

Geniet liever van de sound van de motor. En nu binnenkort met de nieuwe uitlaat (Milltek) zal het nog aangenamer worden!!
heb een subwoofer ingebouwd achter de zetels...
speelt fantastisch en was toch een verloren ruimte.
was wel een uitdaging, maar moet bekennen dat dit één van m'n
beroepen is...

Geplaatst: 12 apr 2007 18:46
door Hendrik-Jan
Verloren ruimte? Daar past een dak!

Geplaatst: 12 apr 2007 18:51
door jefke.m
Hendrik-Jan schreef:Verloren ruimte? Daar past een dak!
tja... in de koffer ook!!!

en iedere keer de zetel moeten verschuiven zag ik ook nie zitten.

heb terwijl extra opberg ruimte voorzien om cd's en de papieren op te bergen.

zéér praktisch

Geplaatst: 13 apr 2007 9:49
door Speedfreak
Niet direct mijn ding maar: keurig gedaan hoor! :thumbup:

Geplaatst: 13 apr 2007 18:11
door Rotax
Mijn favoriete geluidssysteem ligt ook achter de stoelen en meet 2200 CC :D

Maar inderdaad: nice job there!

Geplaatst: 13 apr 2007 18:21
door jefke.m
Rotax schreef:Mijn favoriete geluidssysteem ligt ook achter de stoelen en meet 2200 CC :D

Maar inderdaad: nice job there!
het geluid van de speedster moet inderdaad soms te horen zijn..

maar af en toe en leuk deuntje erbij kan zeker geen kwaad als
je eens de autostrade op moet...

Geplaatst: 14 apr 2007 8:19
door Rotax
Is ook waar, maar merk bij mezelf dat ik de radio eigenlijk nooit aan heb staan, bij hogere snelheden met het dak open hoor ik toch alleen maar de hi-hat :wink:

En bij lage snelheden, tsja, dan is die JanSpeed echt genieten 8)

Geplaatst: 15 apr 2007 0:07
door stevenflappy
en de carbon-airbox...... oh mijn god!!!!!

Geplaatst: 27 apr 2007 16:03
door André R
Ziet er scht strak uit Jefke!

Wat bij mij nog het beste resultaat heeft gehad is het plaatsen van de tweeters voor. Een relatief gemakkelijke ingreep. Alleen de kabel leggen is niet echt gemakkelijk. Ik heb ook speakers onder gezet. Klinkt ook heel goed. Van aluminium heb ik een framepje gemaakt ervoor. Alleen de roostertjes blijven niet langer als een paar dagen hangen. Die laat ik er maar af.

De baskast achterin is dan wel weer vrij nutteloos geweest. Het trekken van de bedrading van de accu naar de kofferbak was behoorlijk intens en tijdrovend. Eigenlijk gewoon een kutklus. En het resultaat is er echt niet naar. Je hoort er in de “cabine” weinig van en je hebt een behoorlijke vertraging. Als je het echt zou overwegen (en ik zou het afraden) dan moet je echt iets met faseverschuiving hebben.

Volgende stap is de upgrade van de achterspeakers.

Geplaatst: 27 apr 2007 19:55
door Maik
Whoei!! Die unit in de kofferbak zal inderdaad wel een aardige klus geweest zijn! :) Maar dat het resultaat er niet echt naar is had ik je al vantevoren kunnen zeggen :wink:
Dan zou ik toch voor de oplossing van onze zuiderbuur gaan, daar heb je dan veel meer lol van. Ruimte ben je toch kwijt, dan maar het vakje van je dakje opofferen....
Ik ga misschien ook maar eens mijn tweeters vóór kwakken....

Geplaatst: 29 jul 2008 18:01
door 12Esc
ik heb net de standaard speakers vervangen door Rockford Fosgate P163C. Kosten volgens kieskeurig op internet vanaf 115 euro maar ik heb ze van Mediamarkt waar ze 89 euro waren.
3-weg systeem, en past zonder enige aanpassing in de standaard opening en schroefgaten. Zaten er in enkele minuten in. Diepte kan net.
De kwaliteitsverbetering is ongelooflijk. Super geluid, veel beter dan ik had verwacht. Een andere head-unit is wat mij betreft echt niet nodig. Zelfs de bas is prima. Bij 160 km/u zonder dak is de muziek nu zelfs prima te horen.

Bijkomend voordeel: de rammeltjes zijn ineens allemaal verdwenen (ik hoor ze tenminste niet meer :D ).